- Újdonságok
- Akciók
- Raktáron lévő termékek
- AKCIÓS Mintatermi készülékek
- 50cm-es páraelszívók
- Páraelszívó méret szerint
- Páraelszívó energiaosztály szerint
- Hátsó kivezetésű páraelszívók
- Két motoros páraelszívók
- Páraelszívó + Ajándék bekötőszett
- Kihúzható páraelszívók
- Hagyományos páraelszívók
- Fali kürtős páraelszívók
- Fali design páraelszívók
- BRUSHLESS Páraelszívók
- Extra csendes páraelszívók
- Légtisztító, légfrissitő
- Függesztett design páraelszívók
- Sziget páraelszívók
- Sziget design páraelszívók
- Pultba építhető páraelszívó
- Főzőlapba épített páraelszívók
- Mennyezetbe építhető páraelszívók
- Beépíthető páraelszívók
- Kürtőbe építhető páraelszívók
- Külső motoros páraelszívók
- Rusztikus páraelszívók
- Sarok páraelszívók
- Falmec Circle.Tech páraelszívók
- Falmec Silence - NRS páraelszívók
- Falmec Professional páraelszívók
- Falmec E.ion páraelszívók
- VILPE - Tetőventilátor
- Ventilátorok
- Last Minute AKCIÓ!
- Akciós konyhagép szettek
- Beépíthető sütők
- Beépíthető mikrohullámú sütők
- Beépíthető főzőlapok
- Beépíthető mosogatógépek
- Borhűtők
- Beépíthető hűtők
- Szabadonálló hűtők
- Szabadonálló mikrohullámú sütők
- Plazma szűrők páraelszívókhoz
- Szénszűrők - zsírszűrők
- Páraelszívó tartozékok, kiegészítők
- Légtechnikai tartozékok, kiegészítők
- Mosogatótál - Csaptelep
Hogyan válasszuk ki a megfelelő kapacitású elszívó
A szükséges elszívó kapacitás általában a konyha méretétől és a rendszeresen használt főzési módszerektől függ. Egy egyszerű kalkuláció sokat segíthet a megfelelő kapacitású gép kiválasztásában:
Számítsuk ki a konyha légterét, ez az eredmény adja meg a helységhez szükséges kapacitási értéket. Például, ha a konyhánk 3x4 méteres és a belmagassága 2,7 méter (3x4)x2,7 = 32,4. Ezt az értéket szorozzuk meg 10-el, így kapjuk meg azt az értéket ami segít a megfelelő kapacitású készülék kiválasztásában. 32,4x10 = 324 tehát bármilyen termék, amely kapacitási értéke magasabb mint 324 m3 / óra, tökéletesen megfelel a teljes légtér hatékony keringetési elvárásainak.
Azért ne felejtse el a főzési szokásait sem:
- Aki általában gyorsan elkészíti magának az ételt és egy kis konyhája van, egy 300-400 m3/óra kapacitású elszívó is tökéletesen elegendő.
- Egy 3-4 tagú család esetében, átlagos méretű konyhában a különféle főzési szokások mellett 400-500 m3/óra kapacitású elszívó kell, hogy frissen tartsa a levegőt.
- Nagy családoknak, akik hosszú órákon át, szinte családi programként főznek, illetve nagyobb létszámú összejöveteleket tartanak egy tágas konyhában és néha egzotikus receptek alapján főznek, azoknak 600 m3/óra kapacitású elszívót ajánljuk.
A főzés során keletkező pára és gőz hatékony elszívása a termék rendeltetésszerű használatán is múlik. Az elszívót a főzés megkezdése előtt 5-10 perccel első fokozatra kell kapcsolni. Főzés megkezdésekor és szükség esetén folyamatosan növelni az elszívási sebességet. Amikor befejezzük a főzést, akkor az elszívót az első fokozatra kell visszaállítani és még 5-10 percig üzemben hagyni. Így a főzés során a légtérben maradt párát és szagot eltávolíthatjuk a légtérből, ami esetleg a bútorunkon vagy a falon rakódna le.
Még egy fontos szempont a készülék kiválasztásához! Ha nem lehetséges a falon kívülre a levegő kivezetése, akkor keringetett üzemmódban kell használni a páraelszívót. Ebben az esetben aktív szénszűrőt kell alkalmazni, ami megszűri a zavaró szag- és illatanyagokat. Így már a megtisztított levegő visszaáramlik a konyha légterébe. Ha szénszűrőt alkalmazunk, közel 15-20%-ot is veszíthet a készülék a kapacitásából, ezért ezt a mennyiséget be kell kalkulálnunk a készülék kiválasztásánál.
Modell kiválasztása
Alapvetően két típusú páraelszívó létezik:
- Az első esetben "kivezetett üzemmód" azaz direkt bekötésű az elszívó, vagyis a beszívott levegőt falon kívülre elvezeti és ott fújja ki.
- A második esetben "keringetett üzemmód" a beszívott levegőt az elszívó tetején kifújja, vagyis szabad kieresztésű.
Ebben az esetben a beszívott levegő a zsírszűrős filteren kívül, egy szagtalanító filteren is átmegy, majd a megtisztított levegő visszakerül a konyhába. Ezért is nevezzük "keringetéses" üzemmódnak. A választás, hogy melyik típust szerelik fel, sokban függ az Ön egyéni igényeitől, illetve a helység kialakításától. Törekedni kell, hogy falon kívülre való kivezetésű megoldás legyen, ez nagyban elősegíti a hatékonyságot. Abban az esetben ha nem megoldható a szabadba való kivezetés, ajánlatos olyan páraelszívót vásárolni ami nagyobb teljesítményű, és aktívszénnel ellátott filtert lehet vásárolni hozzá.
_____________________________________________________________________________________________________________